21 kwietnia 2026 roku z inicjatywy Zakładu Studiów Międzykulturowych i Regionalnych oraz Centrum Badań nad Mniejszościami Narodowymi i Etnicznymi na Wydziale Nauk o Edukacji odbyło się seminarium naukowe z cyklu „Komunikacja międzykulturowa” pt. „Komunikacja międzykulturowa w edukacji – od wczesnej socjalizacji czytelniczej po akademickie konteksty badawcze”.
Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjęły badaczki z Uniwersytetu Warszawskiego, współzałożycielki Interdyscyplinarnego Centrum Badań nad Edukacją i Komunikacją Międzykulturową Uniwersytetu Warszawskiego oraz pracownicy wydziału i doktoranci. Podstawą dyskusji były dwa referaty, które wygłosiły:
Spotkanie otworzył prodziekan ds. kształcenia dr hab. Krzysztof Sawicki, prof. UwB, a moderowała je dr Alina Szwarc.
Seminarium stanowiło istotną platformę wymiany doświadczeń badawczych i dydaktycznych w zakresie edukacji oraz komunikacji międzykulturowej, było również okazją do zainicjowania współpracy pomiędzy wydziałami i centrami badawczymi ośrodków warszawskiego oraz białostockiego.
Dziękujemy uczestnikom spotkania za udział i zaangażowanie!

Strona internetowa powstała w ramach projektu „Nowoczesny Uniwersytet dostępny dla wszystkich”
(umowa nr POWR.03.05.00-00-A007/20) realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
W ramach naszego serwisu www stosujemy pliki cookies zapisywane na urządzeniu użytkownika w celu dostosowania zachowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkownika oraz w celach statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Prywatności
Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.